Pracownia Pryzmat

O nas

Karolina Nestoruk

Założycielka Pracowni, od wielu lat prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży (od 16 r.ż). Jest doświadczonym psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, terapeutą schematu.

Przyjmuje pacjentów,  którzy zmagają się z następującymi trudnościami:
zaburzenia lękowe (zamartwianie się, lęk społeczny, fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, ataki paniki)
– zaburzenia nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa)
zaburzenia jedzenia (anoreksja, bulimia, objadanie się)
zaburzenia osobowości
problemy w relacjach
– kryzysy życiowe
nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu / innych substancji psychoaktywnych (narkotyki, leki, nikotyna, dopalacze)
– uzależnienia behawioralne (od pracy, zakupów, Internetu, hazardu, itp.)
– uzależnienie bliskiej osoby (małżonka, partnera, rodzica, dziecka)
DDA/DDD

bezsenność
ADHD
– zaburzenia ze spektrum autyzmu
PTSD

Posiada doświadczenie w pracy z osobami LGBT+
Pracuje pod regularną superwizją, systematycznie uczestniczy w szkoleniach / kursach z zakresu psychoterapii

Marzena Przekwas-Siemiątkowska

Specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz parami. Pracuję w podejściu poznawczo-behawioralnym, TSR oraz psychoanalitycznym.

 

Wykształcenie:

Jestem psychoterapeutą (w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz psychoanalitycznej), hipnoterapeutą (uczyłam się między innymi u: Daniel Mach oraz w Polskiej Akademii Hipnozy – ukończyłam wszystkie moduły), terapeutą TSR, psychologiem. Ukończyłam studia magisterskie ze specjalnościami: neuropsychologia oraz psychologia konfliktu i przemocy, a także studia podyplomowe ze specjalnością: psychologia dziecka. Jestem również pedagogiem, skończyłam studia magisterskie ze specjalnością: pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną.

Moje dodatkowe kursy to: Psychologia dziecka, Pomoc psychologiczna w pracy z dziećmi i młodzieżą z zachowaniami trudnymi z elementami profilaktyki społecznej, Szkolenie Praktyk NLP, Zagadnienia psychiatrii i psychologii klinicznej.

Pomagam dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz parom w kryzysie. W mojej pracy najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej osoby, która potrzebuje wsparcia.


Doświadczenie:

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, zarówno jako koordynator pomocy, pedagog, wychowawca, a także psycholog i psychoterapeuta. Pracowałam między innymi w Zespole Szkół w Obrzycku jako psycholog oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szamotułach, gdzie prowadziłam konsultacje. Prowadziłam również wykłady i ćwiczenia w Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, na kierunkach psychologia i pedagogika.

Zgłoś się jeśli:

  • zmagasz się z zaburzeniami lękowymi
  • zamagasz się z zaburzeniami odżywiania
  • samotnością, pustką, obniżonym nastrojem
  • zmagasz się z depresją
  • ADHD
  • jesteś w spektrum autyzmu
  • byłeś ofiarą przemocy, psychicznej, fizycznej i/lub seksualnej
  • zmagasz się z kryzysem emocjonalnym oraz z kryzysem w związku

Zgłoś się jeśli Twoje dziecko zmaga się z:

  • zaburzeniami lękowymi
  • zaburzeniami odżywiania
  • samotnością, pustką, obniżonym nastrojem
  • było ofiarą przemocy, psychicznej, fizycznej i/lub seksualnej
  • ADHD
  • jest w spektrum autyzmu

Ewelina Borowska

Jestem w trakcie ostatniego roku Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej prowadzonej przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne.

Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi trudności w sferze emocjonalnej i relacyjnej.

Posiadam doświadczenie w pracy z ludźmi, obejmujące staż kliniczny w Szpitalu Psychiatrycznym na Oddziale Nerwic i Zaburzeń Odżywiania.

Prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną w nurcie psychodynamicznym, współpracuję z ośrodkami psychoterapeutycznymi.

W swojej praktyce terapeutycznej dużą wagę przykładam do pracy w oparciu o relację między pacjentem a terapeutą. Budowanie więzi terapeutycznej- unikalnej interakcji pomiędzy pacjentem a terapeutą jest procesem który owocuje tym, że powstaje bezpieczna przestrzeń w której zachodzą zmiany wewnętrzne jak i w relacjach z innymi. Do tego niezbędna jest atmosfera empatii jak również bycia zrozumianym i szanowanym. Wówczas możemy się otworzyć i przyglądać się swoim nieświadomym procesom, swoim trudnością i potrzebą. Przy pomocy terapeuty możemy zbudować własną stabilizację, siłę, szacunek dla siebie samych i innych, tak, aby po zakończeniu procesu psychoterapeutycznego stać się swoim własnym przewodnikiem akceptować siebie i swoje wybory, czuć swoją sprawczość i czerpać satysfakcję z życia.

Towarzyszenie ludziom w procesie mierzenia się ze swoimi trudnościami to dla mnie niezwykły przywilej. Z uwagą, troską, ciekawością towarzyszę ludziom w ich podróży zarówno w głąb siebie jak i w budowanie zdrowych i satysfakcjonujących relacji z innymi.

W gabinecie z życzliwością obserwuję jak ludzie po trudnych, bolesnych doświadczeniach- które przepracowują – stają się panami swojego życia i odkrywają siebie na nowo.

Czuję odpowiedzialność za proces psychoterapeutyczny, stale się dokształcam, postępuję zgodnie z kodeksem etycznym, nieustająco poszukuję inspiracji w sztuce, filozofii, nauce, w spotkaniach z różnymi ludźmi.

Regularnie poddaję swoją pracę superwizji.